اصطلاحات و مکالمات محاوره ای روز انگلیسی امریکایی
معرفی کامل بروزترین و رایج ترین اصطلاحات انگلیسی امریکایی

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 9 تیر 1390
راه اندازی کانال تلگرام انگلیسی محاوره‌ای

برای نخستین بار در ایران آموزش انگلیسی محاوره‌ای و Slang امریکایی با مطالبی از اساتید امریکایی همراه با راهنمای جامع فارسی در کانال تلگرام ما به آدرس زیر:
https://telegram.me/joinchat/DhnnKz9eK3Y-KYiCRm-cng

آدرس کانال:
https://telegram.me/Slanguage1- be even تو گفتگوهای خیلی خودمونی تر بکار میره ، به معنیه: "یر به یر شدن" ، "بی حساب شدن"

مثال: if you pay for my ticket, we'll be even

" اگه هزینه ی بلیط منو حساب کنی ، یر به یر میشیم"

 

مثال: if I pay for the meals then we're ever

 

 

2- معمولا وقتی میگیم مثلا این ماشین قدیمیه شنونده اینطور برداشت می کنه که ماشین به درد نخور یا از کار افتاده اس. یعنی با اومدن کلمه ی "قدیمی" بیشتر اون مفهوم منفی برداشت میشه.

Vintage یه صفته و وقتی استفاده می کنیم که بگیم چیزی اگر چه قدیمیه اما به این معنی نیست که به درد نخوره یا خراب شده یا ... بلکه بر عکس یعنی خیلی هم خوب و عالیه و به درد بخور. A vintage overcoat یعنی اینکه پالتو قدیمیه اما جنسش خیلی عالیه.

جهت اطلاع بیشتر واژه ی vintage در اصل برای نوشیدنی های الکلی بکار میره برای اینکه بگیم فلان مشروب خیلی مرغوب و چند ساله اس.

 

 

3- شنیدین تو فارسی وقتی کسی ازمون تعریفی می کنه ، مثلا میگه دست پختت عالیه و ما هم معمولا در جواب میگیم: "از کی تا حالا تو عاشق دست پخت من شدی؟!"

تو انگلیسی هم استفاده ی این چنینی از "از کی تا حالا" رایجه.

Since when: از کی تا حالا!

مثال: Since when do I get that important to you?

" از کی تا حالا من اِنقدر برات مهم شدم؟"

 

 

4- شما با اصطلاح take off در مورد هواپیما اشنا هستین. Take off به همون عمل بلند شدن هواپیما از رو باند فرودگاه گفته میشه اما یه اصطلاح دیگه ای هم هست که به همین معنیه: lift off

اصطلاح lift off هم باز یعنی تیکاف کردن هواپیما. یه نکته ای که من متوجه شدم اینه که take off معمولا برای هواپیماهای مسافربری و lift off هم برای جت ها و جنگنده ها و موشک ها بکار برده میشه.

اینو میگم چون بارها تو فیلمهای مختلف باهاش رو به رو شدم. همچنین تو همین بازی کامپیوتری call of duty (black ops) تو اون صحنه که می خواد جنگنده از رو زمین بلند شه از lift off استفاده میشه. یا حتی وقتی فضا پیما می خواد از رو زمین بلند شه ، شخصی که شمارش معکوس رو انجام میده در اخر از کلمه lift off استفاده می کنه:

Countdown will commence momentarily, 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 lift off

"شمارش معکوس تا چند لحظه ی دیگر اغاز خواهد شد"

 

* اصطلاح blast off هم با lift off مترادفه.

.

.

" دیوار کج شاید روزی به ثریا برسه ولی بار کج هرگز به منزل نمی رسه! "ارسال توسط حامد
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic