اصطلاحات و مکالمات محاوره ای روز انگلیسی امریکایی
معرفی کامل بروزترین و رایج ترین اصطلاحات انگلیسی امریکایی

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 9 مرداد 1390
راه اندازی کانال تلگرام انگلیسی محاوره‌ای

برای نخستین بار در ایران آموزش انگلیسی محاوره‌ای و Slang امریکایی با مطالبی از اساتید امریکایی همراه با راهنمای جامع فارسی در کانال تلگرام ما به آدرس زیر:
https://telegram.me/joinchat/DhnnKz9eK3Y-KYiCRm-cng

آدرس کانال:
https://telegram.me/Slanguage


1- شاید شما هم the رو همراه با اسم شخصی دیده باشین. مثال زیر رو بخونین.

A: I took a photo with Jessica Alba yesterday

B: let me see, you don't mean the Jessica Alba, do you?

A: من دیروز با جسیکا البا عکس انداختم

B: بذا ببینم منظورت که همون جسیکا البای مشهور نیست ، مگه نه؟

نکته 1: پس در واقع ما the رو در کنار اسامی خاص و مشهور (اسم اشخاص ، اسم مکان ها و ...) میاریم تا بگیم منظورمون از اون اسم خاص همونیه که همه میشناسن.

نکته 2: let me see یا let's see دو تا کاربرد داره. یکی اینکه وقتی کسی چیزی میگه که ما قفل می کنیم! و درواقع با اوردن این عبارت ازش می خوایم که بهتر و شفاف تر صحبت کنه و کاربرد دومش اینه که زمان رو به نفعمون بخریم تا حرفی که قبلا زده شده رو به یاد بیاریم.

مثال: ok, let's see, where was I?

 خب ببینم ، کجا بودیم؟"

Where was I یعنی what was I talking about

 

 

2- reliable source یعنی "منبع موثق"

مثال: A reliable source in the Justice Department has confirmed the story

" یه منبع موثق تو دادگاه گزارش رو تایید کرده"

 

 

3- stay put یه اصطلاح محاوره ای و یعنی "همین جا باش" ، "جم نخور"

مثال: stay put until I get back

"جم نخور تا برگردم"

 

 

4- حتما با اصطلاح take advantage of… اشنا هستین. معمولا اکثر افراد با دیدن این اصطلاح اون مفهوم منفیش یعنی "سو استفاده کردن" رو برداشت می کنن. اما باید یادتون باشه که همیشه معنی "سو استفاده کردن" رو نمیده. در واقع وقتی take advantage of در مورد انسان بکار بره همون معنی "سو استفاده کردن – (مفهوم منفی)" رو میده اما اگه در مورد غیر انسان باشه ، بر عکس ، معنی "استفاده کردن – (مفهوم مثبت)" رو میده.

مثال: مفهوم منفی

I think he was trying to take advantage of me

"فکر کنم اون سعی داشت ازم سو استفاده کنه"

 

مثال: مفهوم مثبت

Our professor is really knowledgeable. I always take full advantage of his classes

" استاد ما خیلی باسواده. من همیشه از کلاس هاش نهایت استفاده رو میبرم"

.

.

سلام به همه ی بازدید کننده ها و بازدید کننده نماها!!

واقعا معذرت می خوام بابت این اندک! تاخیری که داشتم. این پست قرار بود که پنجشنبه بره رو مانیتورتون! اما نفرین بعضیا که دست به نفرینشون رد خور نداره! ، دامن ما رو هم گرفت! ما هم با دهن روزه (ریا نباشه! ما رفتیم پیشواز!) یه سری مسائلو باید توضیح بدیم.

جریان از این قراره که چن روزه پیش یه بازدید کننده نمای! (دوستان حق کپی رایت این واژه رو رعایت کنن!) خود شیفته با بلغور کردن یک سری خزعبلات که مثلا بهتره که به جای یک سری اخبار و اطلاعات!! (احتمالا منظورشون جی پلاس و فیـ* بوک بوده!) ، بلاگ رو با مطالب جالب پر کنم! اضهار وجود کرده بودن! بنده هم جهت تنویر افکار ایشون به زبان امروزی! یک سری مسائل رو حضوری تو بلاگشون خدمتشون عرض کردم! و بعد ایشون اومدن تو بلاگ و گفتن که داداش! چرا فحش میدی؟ چرا انتقاد پذیر نیستی! و بعد یه ادرسی بهم دادن و گفتن که به اون ادرس که نویسنده اش مطالب جالبی می نویسه ، سر بزنم و بکنمش الگوی خودم! (ادرسی که دادن اینه:

http://mostafa9646.blogfa.com/post-82.aspx)

از اونجایی که دیدم ایشون از رو برو نیستن! به یه زبون دیگه حرفمو زدم و گفتم که من سعی میکنم بلاگمم متفاوت باشه. همین!

ایشون هم ما رو نفرین کردن. نفرین کردن از ایشون همان و نازل شدن بلا هم همان!

چند ساعت نگذشته بود که یه مشکلی کمر شکنی! پیش اومد و چن روزی درگیرش شدم و نتونستم بلاگو اپ کنم.

اما جدا از شوخی ، من اینجا همه ی سعیمو می کنم تا بروزترین و رایج ترین مطالب انگلیسی رو که طی چند سالی که فیلم و سریال امریکاییی رو حرفه ای دنبال می کنم یا موقع گشت و گذار تو سایت های انگلیسی زبان باهاشون رو به رو میشم ، با شما به اشتراک بزارم و چیزایی بنویسم و طوری توضیح بدم که این ادعا رو داشته باشم که یه سبک جدید رو پی ریزی کردم! و اگه یه درصد احتمال بدم که مطالبم بدرد نخور ، old fashion یا به عبارتی زرد هستن و دارم الکی وقت خودمو شما رو تلف میکنم ، خودم در این بلاگو گل میگیرم. به قول توحید عزیز که همیشه به من لطف داشته و منم عاشقشم! و می تونین نظرشو انتهای همین پست بخونین ، هر کسی تو یه قسمتی داره فعالیت میکنه تو وب. یکی گرامر یکی بررسی واژه های تخصصی یکی امادگی برای تافل یکی هم مث من اصطلاحات انگلیسی امریکایی و صد البته در کنار اون نکته های ریز و جالب.

در اخر اینکه این پست قرار بود به خاطر یه عکسی که می خواستم بزارم ، رمزگذاری شه اما پیش اومدن یه سری مسائل ، نذاشت! ضمنا از تمامی دوستانی با نظرات دلگرم کننده شون منو برای ادامه ی کارم دلگرم می کنن ، ممنونم. منم سعی  می کنم که همیشه با مطالب جالب و بروز اپ باشم. دوستانی هم که لطف کردن و این بلاگو لینک کردن ، لطفا ادرسشونو برام بزارن ، لینکشون کنم تا اینطوری لطفشونو جبران کرده باشم.

 

ریحانه

چهارشنبه 5 مرداد 90 20:04

سلام به همه اونایی كه میان تو این وبلاگ.من دانشجوی كارشناسی ارشد به دعوت صاحب این وبلاگ اومدم به بلاگشو نظر دادم.فحش هایی عجیب نثار من كرد.كه واگذارش كردم به امام زمان انشالله این دنیا نتیجه اشو میبینه.این آقا بسیار بی تربیت تر از اونیه كه ارزش دیدن وبلاگش رو داشته باشه.یه شیزوفرنیه حاده كه عقده هاشو تو وبلاگ دیگران جا میذاره.بهش بگین یه بار دیگه پای نفرین شدتو تو بلاگ من بذاره مادرشو جلوش میارم.نذار بیشتر از این حالم ازت بهم بخوره جوجه

 

توحید

پنجشنبه 6 مرداد 90 18:39

سلام
لازم می دونم یه تکته رو به این دوستمون (ریحانه خانوم) یاد اوری کنم اول اینکه خدمتشون سلام عرض می کنم دوما اینکه دوست عزیز اونایی که شما گفتین انتقاد نیس انتقاد یعنی روی عیبی انگشت گذاشتن وراهکار ارائه دادن
در ضمن دوست عزیز شما یه وبلاگ تو ایران معرفی کنین که توزمینه اصطلاحات انگلیسی(انگلیسی گفتاری رایج) ازاین وبلاگ پربارتر باشه اون وبلاگی که معرفی کردین درسته وبلاگ جالبیه
ولی گلچینی از مطالب جالب انگلیسیه
وقتی می خوایم دوتا چیز رو باهم مقایسه کنیم باید زمینه و موضوعشون مشترک باشه بر فرض اینکه اون وبلاگ بهترین وبلاگ ایران باشه ولی قابل مقایسه با این وبلاگ نیست
تو بخش معرفی همون وبلاگ نوشته "
در این وبلاگ سعی شده است تا جنبه های گوناگون زبان انگلیسی ( آموزش - ترجمه - مقالات - تحقیقات - داستان - نکات جالب و ... ) به نمایش گذاشته شود"
البته سلیقه ها مختلفه شما چشمتون اون وبلاگ رو گرفته و کاریس هم نمیشه کرد

امیدوارم دوستمون ریحانه خانم از کامنت بنده ناراحت نشن ایشون این حق رو داشتن نظرشون رو بگن منم بعنوان یکی از طرفداران این وبلاگ این حق رو داشتم نظر خودم رو بگم
با ارزوی موفقیت برای ایشون

 

تو پست بعد می خونین: تو پست بعد قراره درباره اصطلاحی بنویسم که وقتی در موردش سرچ کردم ، متوجه شدم که این جرج بوش بوده که اولین بار بکار برده. اصطلاحی که این روزا تو انگلیسی امریکایی خیلی رایجه. ضمنا می خوام در مورد چندتا فیلم و سریالی که اخیرا دیدم هم بنویسم.

تا پست بعدارسال توسط حامد
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic